• Zgłoś naruszenie zasad
  0 głosów
  Zagłosuj
  Rozwiązane

  Oceny zdjęć

  sugestia
  Tu niewyczarpany gejzer pomysłów ;)
  Dałoby radę wprowadzić do ocen jeszcze jedną, która nazywałaby się np. "Ciekawe" lub "Interesujące"? Zdarzają się czasem foty, którym trudno przyznać jakąś ocenę spośród dostępnych do tej pory, bo... nie nadaje się do "fotograficznej" oceny albo np. nie umiem jej ocenić (abstrahując od tego, że na fotografii się nie znam, więc robię to kierując się wyłącznie jakimś subiektywnym odczuciem), ale jednocześnie czuję, że coś w niej jest, w jakiś sposób jest ciekawa. Ta ocena byłaby osobna, poza ocenami figurującymi do tej pory w rozwijanym menu. Byłoby to takie oznaczenie, że warto zerknąć. Czasem bezpieczniej byłoby zdjęcie oznaczyć właśnie w ten sposób, zwrócić na nie uwagę, wyróżnić je, ale bez oceny. No i fajnie byłoby, gdyby takie foty też można było zobaczyć klikając na link "Ciekawe".
  Jeszcze konkret - dzisiaj było parę takich fotek od "Vicente" - nie potrafiłbym ich ocenić w dotychczasowy sposób. Wydaje mi się, że każda ocena byłaby krzywdząca, bo jednocześnie jest nich jakaś nostalgia, jakaś chęć pokazania świata inaczej, czuć że to nie są takie przypadkowe "pstryknięcia", a do doskonałości im z kolei daleko. I takie fotki mogłyby właśnie trafiać do kategorii "ciekawe".
  Myślę, że po takim wywodzie spokojnie wrzucisz ten pomysł od razu do "odrzuconych" :D

  meak 2009-05-07 21:04

  Komentarze

 • Zgłoś naruszenie zasad
  Odpowiedź główna Piekny wywod rozdziewiczyl sudzestera :P

  Mam niekiedy podobne odczucia i kieruje sie wtedy chwila ;) Jesli juz oceniam zdjecie to daje jedno z tych 3 najwyzszych w zaleznosci od tresci i zdolnosci autora ...

  Neutralna ocena "ciekawe" (lub kilka takich "neutralnych" - np. tak jak piszesz "warto kliknąć") moglaby duzo zalatwic, ja obecnie za taka neutralna uwazam "dobre".

  Dorabianie dodatkowej funkcjonalnosci ocen (obok tej obecnej) wydaje mi sie bez sensu.
  2009-05-07 22:15
 • Zgłoś naruszenie zasad
  Odpowiedź główna Sa 3 nowe oceny zdjecia. I jest zla wiadomosc, ale do przezycia ... niestety przy updejcie bazy omylkowo wszystkie "dobre" staly sie "rewelacjami" i nie moge tego odwrocic juz - coz, wzrosnie samoocena ;-)
  2009-05-08 19:15

Dodaj komentarz

« powrót

Dodaj nową sugestię

Odpowiadają na sugestie :

 • rachwal

Aktywni użytkownicy :

 • meak

więcej »